1nci Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları Innsbruck’ta başlıyor…

1nci Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları Innsbruck’ta başlıyor…

1.115 views
0
PAYLAŞ

Omega Countdown Clock (Zamanlayıcı), heyecanlı törenin başlangıcı için sıfıra geri sayımı bitirdi

 

Omega Countdown Clock Innsbruck’un kalbinde başlangıca doğru son saniyeleri sayarken, şehrin Kayakçı Atlama Stadyumu dünyanın en iyi genç kış atletlerini ve binlerce heyecanlı seyirciyi 1inci Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları Açılış Töreni için 13 Ocak Cuma günü karşıladı. Omega, Resmi Zaman Hakemi olarak oyunlara hizmet verecek.

Stadyum, üçüncü kez Olimpiyat Oyunları Ailesini resmi olarak selamladı – 1964 ve 1976 yıllarında düzenlenen Olimpiyat Kış Oyunları Açılış Törenleri de burada düzenlenmişti.

 

Tören, Atletlerin geçişi ve geleneksel Oyun Ateşinin yakılması ve çok canlı bir eğlence programı ile iz bıraktı. Olimpiyat Hareketinin taraftarları, Açılış Törenine kadar yapılan hazırlıklarda etkin biçimde rol aldı. Genç öğrenciler kostümleri ve sahneyi tasarladı ve yine gösteri öncesi dans gönüllülerce sergilendi. Olimpiyat ruhu, canlı ve istekli bir Avusturya’yı ve Oyunların “(Onun) Bir Parçası Olun!” sloganını yansıtan yeni bir uluslararası Olimpiyat Neslini temsil etti

 

IOC başkanı Jacques Rogge ve Avusturya Başkanı Heinz Fischer ünlü atlama tesisinde havai fişek gösterisi ve canlı müzik performansını takiben resmi olarak oyunların açılışını yaptı. Rogge ayrıca genç yarışmacılara “mükemmeliyet için gayret etmeleri ancak arkadaşlık ruhuyla yarışmaları” çağrısını yaptı.

OMEGA’nın üçüncü Innsbruck ziyareti

Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda Resmi Zaman Hakemi ve Veri İşleyici olarak görev yapan OMEGA ayrıca 1964 ve 1976 yıllarında Innsbruck’ta düzenlenen Olimpiyat Kış Oyunları’nda da elde tutuluyordu. Markanın Başkanı Stephen Urquhart şunu belirtti; “Innsbruck’ta düzenlenen her iki Kış Oyunları bazı yeni zaman tutucu cihaz ve mükemmel performans ile hatırlanıyordu. Avusturyalı ev sahiplerimizce sıcak biçimde karşılandık ve bu ilk Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları için Innsbruck’ta bulunmaktan memnuniyet duymaktayız.”

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN