Foxcrime ve Foxcrime HD 11 Kasım’dan itibaren D-Smart’ta

Foxcrime ve Foxcrime HD 11 Kasım’dan itibaren D-Smart’ta

1.677 views
0
PAYLAŞ

Suç ve araştırma konseptine odaklı yeni eğlence kanalı Foxcrime, başarısı kanıtlanmış “CSI”, “CSI: Miami”, “CSI: NY” gibi dünyanın en çok izlenen dizilerinin yanı sıra 20th Century Fox TV yapımı “The Killing”, “Homeland” ve “Breakout Kings” gibi prömiyer dizilere de yer verecek.

Foxcrime, FIC Türkiye’nin Foxlife, FX, National Geographic Channel, National Geographic Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo Wild HD, Nat Geo Adventure, Fox Sports, Fox Sports HD ve Baby TV’den oluşan eğlence ve belgesel kanal buketine katılıyor.

İstanbul, 14 Kasım 2011 – Dünya çapında PAY TV kanalların ve dijital servislerin üretim ve erişimine odaklı Fox Entertainment Group’a ait bir multimedya şirketi olan Fox International Channels, en iyi suç ve araştırma dizilerinin kanalı Foxcrime’ı Türk izleyicilerine sunarak Türkiye’deki varlığını güçlendiriyor. Foxcrime ve Foxcrime HD 11 Kasım’dan itibaren D-Smart 16. Kanalda yayına başlıyor.

 

Foxcrime, şirketin Fox ve National Geographic markaları tarafından sahiplenilmiş Foxlife, FX, National Geographic Channel, National Geographic Channel HD, Nat Geo Wild, Nat Geo Wild HD, Nat Geo Adventure, Foxsports SD/HD ve çocuk kanalı BabyTV olmak üzere 10 adet eğlence ve belgesel kanallarına ek olarak Türk pazarına sunulmaktadır.

 

Fox International Channels Avrupa Başkanı Jesús Perezagua “D-Smart anlaşmasıyla beraber Foxcrime’ın Türkiye lansmanını yapmaktan son derece mutluyuz. Sadece tek bir kanaldan en iyi suç ve araştırma içeriğine ulaşabileceğiniz Foxcrime sayesinde tüm dünya çapında çok büyük bir başarı elde ettik. Foxcrime Türkiye pazarındaki varlığımızı daha da güçlendirecek ve TV’de eğlence konseptine bir referans oluşturacaktır” dedi.

 

Fox International Channels Güneydoğu Avrupa Başkanı Adam Theiler ise, Foxcrime Türkiye’deki 11. kanalımız ve Fox International Channels’ın en başarılı eğlence markaları arasında yer almakta. Kanalı, suç ve araştırma türündeki en iyi başlıklara ulaşma imkanı olacak sadık Türk izleyicisine göre uyarladık. Foxcrime, Türk eğlence pazarına olan sürekli bağlılığımızı yansıtmaktadır.”

D-Smart İçerik Grup Başkanı Başar Başarır, “Foxcrime, son yıllarda dünyada en çok ilgi gören polisiye-aksiyon türlerinin en iyi örnekleriyle ve en üst HD kalitesiyle D-Smart izleyicileriyle buluşuyor. D-Smart olarak önümüzdeki yıl boyunca dizi alanında da büyük atılımlar yapmaya devam edeceğiz. En iyi yabancı dizilerin değişmez adresi D-Smart olacak “ dedi.

 

Şu anda 68 ülkede 22 milyon haneye ulaşan Foxcrime, Fox International Channels’ın en başarılı kanallarından biri. Türkiye’de 7 gün 24 saat Türkçe alt yazıyla HD yayın yapacak olan kanal 18-49 yaş arası izleyiciyi hedeflemektedir.

 

Foxcrime, 6 Emmy ödül adaylığı bulunan Amerika’da sezonun en favori dizisi seçilen “The Killing”; Claire Danes (Romeo & Juliet) ve Mandy Patinkin (Criminal Minds)’nin başrollerini paylaştığı “24”un yapımcıları tarafından üretilen psikolojik gerilim “Homeland” ve başrollerinde Nick Santora (The Sopranos, Prison Break) and Matt Olmstead (NYPD Blue) olan yeni bir dram serisi “Breakout Kings” gibi birçok birinci sınıf dizilere ev sahipliği yapacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN