Türkiye Gençlik Flarmoni Orketstrası’ndan AYA İRİNİ’de Müzik Şöleni

Türkiye Gençlik Flarmoni Orketstrası’ndan AYA İRİNİ’de Müzik Şöleni

2.017 views
0
PAYLAŞ

– SABANCI VAKFI’NIN DESTEĞİ, AKBANK’IN ÖNCÜ SPONSORLUĞUNDA MÜZİK YOLCULUĞUNA BAŞLAYAN TÜRKİYE GENÇLİK FİLARMONİ ORKESTRASI, İLK KONSERİNİ 7 EYLÜL’DE AYA İRİNİ’DE VERECEK.

– ŞEF CEM MANSUR YÖNETİMİNDEKİ 95 GENÇ MÜZİSYEN, AYA İRİNİ’NİN BÜYÜLÜ ATMOSFERİNDE İZLEYENLERE MÜZİK ZİYAFETİ YAŞATACAK.

Sabancı Vakfı’nın desteği, Akbank’ın öncü sponsorluğu ve Toplum Gönüllüleri Vakfı çatısı altında çalışmalarını yürüten Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, 2011 yılı turnesi kapsamında ilk konserini vermeye hazırlanıyor.

Türkiye’nin önde gelen konservatuarlarından seçilen 16-22 yaş arasındaki 95 müzisyenden oluşan Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, 18 Ağustos – 7 Eylül arasında Sabancı Üniversitesi’ndeki kamp döneminin ardından turneye çıkıyor. Geleceğin başarılı sanatçılarının yetişmesine katkı sağlamayı hedefleyen orkestra, turne programı kapsamında ilk konserini 7 Eylül akşamı Aya İrini’de verecek.

Konserde, H. Berlioz, F. Liszt, J. Sibelius ve A. Dvorak’dan eserler seslendirecek olan orkestra, Aya İrini’nin tarihi ve mistik atmosferinde unutulmaz bir konsere imza atacak.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Aya İrini’deki konserinin ardından, Bursa, Leverkusen, Münih, Viyana, Linz ve Essen’de müzikseverlerle buluşacak.

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası Hakkında

Uluslararası orkestralarla ve festivallerle işbirliği halinde olan Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Türkiye’deki konservatuarlardan başvuran 400’e yakın genç müzisyen arasından sınavla seçilen 95 kişiden oluşuyor. Orkestra, farklı kültürlerden gençlerle çoksesli evrensel müzik çatısı altında ortak çalışmalar yaparak; Türk insanını ve kültürünü tanıtmayı, karşılıklı önyargıları yıkmayı ve dünyaya bu vesile ile sesimizi duyurmayı amaçlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı ve TÜSİAD’ın destek verdiği orkestranın yardımcı sponsorları arasında; Turkcell, Hedef Alliance, Boyner Holding, Eczacıbaşı, Ege Kimya, Korab, Bell Holding ve Organik Kimya bulunuyor.

Turne Programı

7   Eylül 2011      İstanbul, Aya İrini Konseri
27 Eylül 2011      Bursa, Bursa Konseri
29 Eylül 2011      Köln – Almanya, Leverkusen Konseri
1   Ekim 2011      Münih – Almanya, “Festival of the Nations” Konseri
2   Ekim 2011      Viyana – Avusturya, Konzerthaus Konseri
3   Ekim 2011      Linz – Avusturya, Brucknerfest Konseri
5   Ekim 2011      Essen – Almanya, Essen Philharmonie Konseri

Konser Programı

Yer     : Aya İrini Müzesi, Topkapı Sarayı 1. Avlu
Saat     : 20:00

H. Berlioz (1803-1869     Roma Karnavalı Uvertürü
J. Sibelius (1865-1957)      Karelia Süiti
F. Liszt (1811-1886)     1. Piyano Konçertosu (Solist: Gökhan Aybulus)
A. Dvorak (1841-1904)        9. Senfoni “Yeni Dünyadan”

www.sabancivakfi.org
www.genclikfilarmoni.org

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN