Hacivat ile Karagöz Ramazan’da internette!

Hacivat ile Karagöz Ramazan’da internette!

2.939 views
0
PAYLAŞ

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, eski Ramazanların simgesi, “Hayal Perdesi”ni geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca internete taşıdı. Karagöz Hacivat ile ilgili bilgilerin, iftar menülerinin ve çok çeşitli uygulamaların yer aldığı sitenin ana sayfasındaki dijital saatten hangi ilde iftara ne kadar kaldığını da öğrenmek mümkün

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, eski Ramazanların simgesi, bizi biz yapan değerlerimizden biri olan gölge oyunu Hacivat-Karagöz’ü, günümüze taşımaya devam ediyor. Geçen yıl ilk kez Profilo tarafından tüketicilere sunulan modernleştirilmiş “hayal perdesi”ne bu yıl da yine www.profilohayalperdesi.com adresinden ulaşılıyor. Ana sayfasında yer alan saat ve sayaç sayesinde hangi ilde iftara ne kadar kaldığını öğrenme olanağı sunan siteyi ziyaret ederek çeşitli uygulamaları kullananlar her adımda “şeker” (puan) kazanıyor. Ramazan ayı boyunca en çok şekeri toplayan ilk üç ziyaretçi, Hayali Emin Şenyer’in hazırladığı Karagöz-Hacivat setini kazanacak.

Profilo Hayal Perdesi sitesi bu yıl Ramazan’da oruç tutarken ve iftardan sonra dikkat edilmesi gereken önemli bilgilerin yer aldığı “Aman Dikkat”, eski ramazanları anlatan orta oyunu, meddah ve meddahlık hakkında bilgilerin yer aldığı ve “helva sohbetleri”nden söz edilen “Ramazan Keyfi” gibi bölümleri içeriyor. Ayrıca, kolayca bulunan malzemelerden yapılan ana yemek ve tatlılardan oluşan iftar menülerinin yer aldığı “İftar Sofrası” ile Karagöz  Hacivat  gölge oyunu hakkında bilgiler de yine sitede yer alıyor.

www.profilohayalperdesi.com adresinden ulaşıp siteyi ziyaret edenler, tanıdıklarına ve sevdiklerine Ramazan tebrikleri gönderebilecekler, isterlerse hazır skeçlerden birini seçerek istedikleri kişiye mesajlarını iletebilecekler. Hem de bu iletecekleri mesajları Hayali Emin Şenyer’in oynattığı ve seslendirdiği karakterler ve hikayeleri ile gönderebilecekler. Bunun yanında dilerlerse kendi sahnelerinde karakterleri kendileri de seslendirebilecekler.  Ziyaretçiler dilerlerse siteyi Facebook, Twitter gibi çok kullanılan sosyal mecralarla da sevdikleri ile paylaşabilecekler.

Ziyaretçiler tüm bu uygulamaları kullanırken topladıkları “şeker”leri (puan) biriktirecekler ve
Ramazan ayı boyunca en çok şekeri toplayan ilk üç ziyaretçi Hayali Emin Şenyer’in hazırlamış olduğu Karagöz Hacivat setini kazanacak ve bu setle kahramanlarını kendi sahnelerinde oynatarak, kendi sahnelerinin “Hayali”si*  olacaklar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN