Freestyle Snowboard Milli Takımı’nın Torium Snowpark’ta

Freestyle Snowboard Milli Takımı’nın Torium Snowpark’ta

4.537 views
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi “Torium Snowpark” , uluslararası arenada ülkemizi “Snowboard Freestyle” branşında temsil eden Milli Takımımıza ev sahipliği yapıyor.
Türkiye’nin en eğlenceli alışveriş merkezi Torium’un içerisinde yer alan Snowpark kapılarını Freestyle Snowboard Milli Takımı’na açtı. Dört mevsim kış sporlarına olanak tanıyan Torium Snowpark kayak ve snowboard antrenmanları için ciddi bir alternatif olarak öne çıkıyor. Yaz kampı için yurtdışına çıkmaya gerek duymayan Freestyle Snowboard Milli Takımı çalışmalarını 16-25 Ağustos 2011 tarihleri arasında Torium Snowpark’ta gerçekleştirecek.


Altyapı çalışmaları kapsamında Torium Snowpark’ta bulunan Freestyle Snowboard Milli Takımı 2013 Dünya Gençler Şampiyonası ve Rusya’da yapılacak Universiade Kış Oyunları için takım olarak çalışmalarını sürdürüyor. 9-20 yaş arasındaki sporcular 10 günlük kamp programında hem teknik hem de fiziksel gelişim çalışmalarını Snowpark’ta oluşturulan özel parkurlarda yaparak şampiyonalara hazırlanacak.


Freestyle Snowboard Milli Takımı’nın Torium Snowpark’ta çalışmalara başlamasıyla görüşlerini dile getiren Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Dr. Özer Ayık, “Milli Takımımız bugüne kadar yazları kamp yapabilmek için Avusturya’ya gidiyordu, Türkiye’de ise spor salonlarında tramplenlerde çalışıyorlardı. Bu sene Snowpark sayesinde takımımız teknik antrenmanlarını da burada rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Torium Snowpark’ın sunduğu bu olanak, kış sporlarının en keyifli branşlarından birisi olan Freestyle Snowboard’un ülkemizdeki gelişimi açısından çok büyük önem taşıyor. Yaz ortasında da Türkiye’de kalarak teknik çalışmalara ara vermeden devam ediyor olabilmek bizler için büyük bir avantaj, bu sayede önümüzdeki şampiyonalarda takımımızın daha başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.


Torun AVM Genel Koordinatörü İlham İnan Dündar ise, “ülkemizde kış sporları çok yeni ve henüz gerekli desteği de görebilmiş değil. Torium olarak bu konuda hassasiyet göstermemiz gerektiğini düşündük. Snowpark gibi profesyonel düzeyde snowboard ve kayak gibi kış sporlarına olanak sağlayan bir yere sahibiz. Bu çerçevede, Torium Snowpark’ı Freestyle Snowboard Milli Takımımıza açarak kış sporlarında ülkemizin daha başarılı ve rekabetçi olmasını amaçlıyoruz” dedi.
Torium Snowpark”ta serin ve keyifli bir yaz mevsimi geçirmek isteyenler için kızaklı tüp kaydırak, 55 metre uzunluğunda 3 sıçrama rampalı snowboard parkuru, çift ahşap kızak rampası ve halatlı dağ tırmanışı bulunuyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN