Esprileriniz boşa gitmesin, dünyada bir ilk…

Esprileriniz boşa gitmesin, dünyada bir ilk…

1.543 views
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon diye adlandırdığımız iOS ve Android işletim sistemli telefonlar bizlere sınırları zorlayacak ölçüde imkanlar sunuyor. Anakule Studios olarak bizler iKaragöz uygulamasıyla gerek tarihsel gerekse kültürel anlamda büyük bir hizmet gerçekleştirdiğimizi düşünmekteyiz.Dünya’da bir  ilk olarak gerçekleştirdiğimiz dijital kukla oyunu  olan iKaragöz uygulaması çok basit bir şekilde animasyon yapabilme özelliği sunmakta ve bizlere has mizah anlayışımızı ortaya koymak için bir platform oluşturmaktadır.


Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli unsuru olan Karagöz gölge oyunu İKaragöz uygulamasıyla teknoloji çağına ayak uydurabilecek bir düzeye kavuşmaktadır.İşin içine biraz da kendi yeteneğimizi kattığımızda her kullanıcı bir “Hayali” olma özelliğine bu uygulamayla kavuşacaktır.Uygulamanın içerisinde Karagöz ve Hacıvat’ın yanı sıra diğer tiplerde bulunmaktadır.İstenirse bu kuklalar da interaktif  bir şekilde oyuna katılabilmektedir.
Anakule olarak bizler gelişime ve değişime ayak uydurmayı ilke edinmiş bir mantığa sahibiz.İleride iKaragöz  uygulamasının yanında popüler olan ya da popüleritesini kaybetmiş birçok ünlüyü de kukla sahnemize eklemeyi ve sizlerden gelecek taleplere göre uygulamalarımızı şekillendirmeyi planlamaktayız. Anakule Studios olarak bizler ,  Karagöz gölge oyunu gibi Dünya’nın çeşitli ülkelerindeki (Çin ve Endonezya gibi) gölge oyunlarının da uygulamasını yapmakta , Dünya tarihine ve evrensel kültüre büyük katkıda bulunduğumuzu düşünmekteyiz.Tüm bunların ışığında iKaragöz uygulaması bizlere ne gibi hizmetler sağlayacak bir bakalım:
Bu uygulama ile,
-Tarihimizi ve kültürümüzü yaşatabileceğiz.
-Geleneksel mizah anlayışımızı geliştirebileceğiz.
-Arkadaş sohbetlerini daha eğlenceli bir hale getirebileceğiz.
-Aile yaşantımızı oyunları sergileyerek daha eğlenceli bir hale getirebileceğiz.
-Kendi kendimizin hem yönetmeni hem oyuncusu olabileceğiz.
-Doğaçlama yapabilme ve hazırcevap olma yeteneğimizi arttırabileceğiz.
-Esprilerimizi kolayca sergileyebilecek bir ortama kavuşacağız.
-Bu uygulama sayesinde içimizdeki Cem Yılmaz’ı ortaya çıkarabileceğiz.
-Sergilediğimiz oyunları videoya çekip sosyal paylaşım sitelerinde eser sahibi olabileceğiz.
-Bu uygulamayı kullanarak yaratıcılığımızı geliştirebileceğiz.
-Topluluk karşısında kukla oyununu sergileyip öz güvenimizi daha da geliştirebileceğiz.
-Bu uygulama ile çocuklarımıza ya da küçüklere vermek istediğimiz mesajları kuklalar aracılığıyla verebileceğiz.

Emin olun bu uygulama sayesinde yukarıda bahsettiğimiz kazanımların yanında daha birçok kazanıma sahip olacaksınız. Anakule Studios ekibi olarak bizler Dünya’da bir ilki gerçekleştirmenin gururuyla sizlerle bu uygulamayı paylaşmayı amaçlamaktayız. Umarız sesimize ses verir, bizlerden katkılarınızı esirgemezsiniz.
Bir sürç-i lisan ettiysek affola…

E-mail: info@anakule.com
www.anakule.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN