Çırağan Palace Kempinski Eylül 2011 Kültür Sanat Etkinlikleri

Çırağan Palace Kempinski Eylül 2011 Kültür Sanat Etkinlikleri

1.407 views
0
PAYLAŞ

“Doğumunun 111. Yılında Semiha Berksoy sergisi Çırağan Palace Kempinski  Sanat Galerisi’nde
İstanbul, 4 Ağustos 2011; Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi, 2011 sonbahar sezonunu çok heyecan verici bir sergiyle açıyor: İlk Türk kadın opera sanatçısı, yüksek dramatik soprano, ressam ve tiyatrocu Semiha Berksoy sergisi.
Çırağan Palace Kempinski İstanbul ve Semiha Berksoy Opera Vakfı işbirliğiyle düzenlenen bu sergide “fenomenal sanatçımız” Semiha Berksoy’un, Sonsuzluğun Aşka Dayanan Birliği, Anne Ressam Fatma Saime, Salome, Ay Işığında Aşk, Ses, Melek, Beethoven, Gören, Macun Hokkası, Karanfilli Kız gibi önemli eserlerinin de arasında bulunduğu 30’a yakın yağlı boya tablo, çarşaf resim ve videoları 15 Eylül’den 25 Ekim’e kadar sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Sergi haftanın her günü ve saati ücretsiz olarak gezilebilir. (0212 326 46 46).

Semiha Berksoy Çırağan Sohbetleri’nde Anılıyor
Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nin her yeni sergisi boyunca bir kez düzenlenen  “Çırağan Sohbetleri”nde Eylül ayında Semiha Berksoy anılıyor.
Çırağan Sohbetleri’nin 26 Eylül 2011 Pazartesi günkü konukları başta sanatçının kızı ünlü tiyatrocu Zeliha Berksoy olmak üzere, Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’ndeki Semiha Berksoy sergisinin küratörlüğünü üstlenen sanatçının torunu Oğul Aktuna, ressam Bedri Baykam, tiyatro eleştirmeni akademisyen yazar Prof. Dikmen Gürün, ünlü tarihçi Prof. İlber Ortaylı ve opera sanatçısı Mesut İktu.
Sohbet saat  19:00’da Çırağan Sarayı’nın Mabeyn salonunda gerçekleşecek.

Çırağan Klasik Müzik Konserleri
AKM Cumartesi konserlerinin ardından çok önemli bir boşluğu dolduran ve İstanbullu klasik müzik severlerin tutkusu haline gelen “Çırağan Cumartesi Konserleri” dördüncü sezonunda dinleyicileri  büyülemeye kaldığı yerden devam ediyor. Mart 2009’dan bu yana ücretsiz olarak düzenlenmekte olan konserlerde Chopin, Mozart, Beethoven gibi klasik müzik dehalarının eserlerininin yanı sıra Flamenko ve Broadway müzikallerinden de örnekler seslendiriliyor. 3 ve 17 Eylül 2011 Cumartesi günleri 11.00’de başlayacak konserlerde önce leziz bir kahveyle damaklara, sonra da klasik müzikle ruhlara ziyafet çekmek için  yer ayırtmak gerekiyor. (0212 327 00 12).

Kempinski Otelleri Hakkında:

1897’de kurulan Kempinski Otelleri Avrupa’nın en köklü lüks otel grubudur. Kempinski’nin
kusursuz, kişiye özel servis ve mükemmel konuk ağırlama zengin mirası,  mülklerinin ayrıcalıklılığı ve özgünlüğüyle tamamlanmaktadır.

Bugün 28 ülkede 64 beş yıldızlı otelden oluşan bir portföye sahip Kempinski, portföyüne  Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya’da yeni mülkler eklemeye devam etmektedir. Her mülk, kendi mirasını gözden kaybetmeden Kempinski markasının gücünü ve başarısını yansıtmaktadır.

Kempinski portföyü tarihi simgesel mülklerden, ödüllü, stil sahibi şehir otellerinden, olağanüstü kıyı otellerinden ve prestijli rezidasnlardan oluşmaktadır. Her bir otel misafirlerinin Kempinski markasından bekleyegeldikleri kaliteyi barındırırken kendi lokasyonun kültürel geleneklerini de kucaklamaktadır.

Global Hotel Alliance’ın (GHA) kurucu üyelerinden olan Kempinski, dünyanın en büyük
bağımsız otel ittifakıdır.

Ek bilgi için irtibat:
Çiler İlhan, Halkla İlişkiler Müdürü ▪
Çırağan Palace Kempinski İstanbul ▪ Çırağan Caddesi 32 ▪ Beşiktaş ▪ 34349, İstanbul
Tel. +90 (212) 259 03 73 ▪ Faks +90 (212) 259 03 72 ▪ ciler.ilhan@kempinski.com

Rezervasyon ya da daha fazla bilgi için:
www.kempinski.com/press • www.globalhotelalliance.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN