Ünlü fotoğrafçı Reza Türkiye’ye geliyor

Ünlü fotoğrafçı Reza Türkiye’ye geliyor

1.891 views
0
PAYLAŞ

Ünlü fotoğrafçı Reza Türkiye’ye geliyor

 

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Reza, 21-28 Haziran tarihleri arasında altıncısı düzenlenecek +1T Gazete Tasarım Günleri kapsamında Türkiye’ye geliyor. Reza, +1T Gazete Tasarım Günleri’nde haber fotoğrafçılığının inceliklerini öğrencilerle paylaşacak ve çalışmalarından örnekler sergileyecek

 

Dünyaca ünlü fotoğrafçı Reza, +1T Gazete Tasarım Günleri kapsamında Türkiye’ye geliyor. 21-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek +1T Gazete Tasarım Günleri’nde konuşmacı olarak yer alan Reza, haber fotoğrafçılığının inceliklerini öğrencilerle paylaşacak ve çalışmalarından örnekler sergileyecek

Zaman Gazetesi’nin basın dünyasına kazandırdığı +1T Gazete Tasarım Günleri’nde  Jeff Goertzen, Mario Garcia gibi alanında dünyaca ünlü isimler de yer alacak. Jeff Goertzen bu yıl ilk defa öğrencilerle buluşacak. İnfografik alanında eğitim verecek olan Goertzen, ayrıca bir atölye çalışmasını yönetecek. Hem basılı hem de dijital yayıncılık üzerine önemli çalışmaları bulunan gazete tasarım gurusu Mario Garcia, bu yıl da öğrencilerle buluşacak. Dünya çapında 500’ün üzerinde gazetenin danışmanlığını yapan Garcia, basın sektörünün önümüzdeki yıllarda nasıl bir dönüşüm geçireceğini ve özellikle ipad gazeteciliğinin geleceğini anlatacak.

Seminere başvurular 12 Haziran’da bitiyor

Seminere başvurular ise devam ediyor. Başvurular 12 Haziran’a kadar www.arti1t.com adresinden yapılacak. Başvuru sonrası elemeyi geçen öğrenciler seminere kabul edilecek. Gazete tasarımına ilgi duyan üniversite mezunu veya son sınıfta okuyan öğrencilere yönelik etkinlikte sayfa tasarımı, illüstrasyon, fotoğraf, karikatür, infografik, renk, tipografi, reklam-tasarım ilişkisi ve tasarıma editoryal bakış gibi konulara yer verilecek. Ayrıca isteyen katılımcıların ders sonlarında portfolyoları değerlendirilecek.

Gazetenin İstanbul’daki merkez binasında düzenlenecek seminer teorik ve pratik etkinliklerin harmanlandığı 8 günlük yoğun bir dönemi kapsıyor. Derslerin yanı sıra belgeseller, sergiler, atölye çalışmaları, portfolyo değerlendirmesi, şehir gezisi gibi birçok aktivite de yer alıyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN