Türkiye’nin İlk Tuz Terapi Merkezi

Türkiye’nin İlk Tuz Terapi Merkezi

2.151 views
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin İlk Tuz Terapi Merkezi / SENSE Renaissance

SENSE İLE HAYATI YENİDEN KEŞFEDİN

 

Türkiye’nin “ilk tuz terapi merkezi” olan Sense Renaissance, wellness ve yaşam koçluğu destekli terapileriyle hayatı ve kendini yeniden keşfetmek, ruhen ve bedenen yeniden doğmak isteyen herkes için İstanbul’un en gözde semtlerinden birinde; Bağdat Caddesinde hizmet veriyor ve yeni kaşifleri bekliyor. Siz de keşfetmek için hazır mısınız?

Zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için doğal terapiler sunmak amacıyla bir yılı aşkın bir süredir hizmet veren Sense Renaissance, terapileri ile her geçen gün daha çok kişinin günlük hayattan kaçmak, daha sağlıklı ve daha mutlu bireyler olmak için tercih ettiği bir merkez haline geldi. Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz bir ortamda birbirinden farklı terapilerle “ilkleri” yaşayabileceğiniz özel bir merkez olan Sense’ de tuz, okyanus ve infrared sauna terapilerini tek tek veya size uygun hazırlanmış bir programla düzenli olarak uygulayabiliyorsunuz.

 

Tuz Terapisi’nde (Halotherapy) yapmanız gereken tek şey,  tuzdan oluşmuş bir mağarada rahat bir koltuğa uzanmak ve nefes alıp vermek. Siz dinlendirici müziğin ve dinginliğin keyfini yaşarken, ortamda bulunan tuz molekülleri sizin için bağışıklık sisteminizi güçlendirir; alerji, astım ve sinüzit gibi rahatsızlıklarınızı en aza indirir, vücudunuzdaki bakteri ve virüsleri azaltır ve siz her nefesinizde kendinizi daha arınmış, daha taze ve sağlıklı hissetmeye başlarsınız. Ayrıca çocuklarınızı da bu terapiye dahil edebilir, yenilenmenin keyfini onlarla birlikte ailece çıkarabilirsiniz.

 

Dünyaca ünlü yıldızların ve sporcuların başarı ve güzellik sırrı olan Okyanus Terapisi’nde (Floating Therapy ) ise sizin için özel olarak hazırlanmış bir havuzda yer çekimini hissetmeden kendi özel okyanusunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bir saat süren terapide havuza uzandığınız andan itibaren bedeniniz hafifleyecek ve zihninizde özgürce uçma hissi oluşacak. Bir süre sonra tüm kaslarınızın rahatladığını ve zihniniz “theta” yani uyku öncesi gevşeme haline geçtiği için gevşediğinizi hissedeceksiniz. Tek bir terapinin 4 saatlik bir gece uykusuna eş olduğu terapiyi bitirdiğinizde; bütün duyularınızın açıldığını, terapi sırasında vücudunuzun salgıladığı endorfin hormonu sayesinde yoğun bir rahatlama ve yüksek mutluluk hissi duyduğunuzu deneyimleyecek, havuzun kaldırma kuvvetini sağlayan yoğun Epsom tuzu sayesinde cildinizin sıkılaşarak ne kadar genç ve diri göründüğüne şaşıracaksınız.

 

Uzun ve boğucu bir kış mevsiminin ve stresli şehir hayatının yıpratıcı etkilerinden kurtulmak için vücudunuza iyi gelecek bir diğer Sense terapisi de İnfrared Sauna.

 

Detoks etkisi olarak klasik yöntemlere göre 7 kat daha etkili olan İnfrared Sauna’yı düzenli kullandığınızda; 20-30 dakikalık bir seansla 300 kalori yakarak ayda 3-5 kilo verebilir, selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Elastik, parlak ve taze bir cildin yanı sıra saunadan çıktığınızda kendinizi dinlenmiş hissedecek, kızılötesi sauna olan infrared sauna ile alkol, nikotin, sodyum, sülfürik asit ve kolesterol gibi zararlı maddeleri vücudunuzdan atarak daha sağlıklı olacaksınız.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN