Tünel Festivali’nin tadı, Pera Palace’ta çıkar…

Tünel Festivali’nin tadı, Pera Palace’ta çıkar…

2.823 views
0
PAYLAŞ

Bu yıl ikincisi 2 Temmuz Cumartesi günü Tünel, Şişhane ve Galata bölgesindeki birçok mekan ve ortak alanda gerçekleşecek Tünel Festivali’nin iki konseri, Pera Palace Hotel’in Grand Pera Salonu’nda izlenebilecek.

22.06.2011 – Kültür sanatın dünyada yükselen merkezi olan İstanbul’un en değerli tarihi yapılarından Pera Palace Hotel, geçtiğimiz yıl birincisi büyük ses getiren ‘Tünel Festivali’ kapsamında gerçekleşecek iki konsere ev sahipliği yapıyor. Yıl boyu edebiyat söyleşileri ile İstanbulluları sevdikleri yazarlarla biraraya getiren Pera Palace Hotel, bu defa da Caz Festivali’nin mekan sponsorları arasında yer alarak kentin müzikle buluşmasına katkıda bulunuyor.

Tünel Festivali, 1-18 Temmuz tarihleri arasındaki 18. İstanbul Caz Festivali çerçevesinde 2 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşiyor.

 

Tünel, Şişhane, Galata semtlerindeki sokak, meydan, cafe ve barlarda ücretsiz dinletilerin yanı sıra, etkinlik kapsamında biletle katılımın sağlanacağı konserler de olacak. Pera Palace Hotel’in tarihi Grand Pera Balo Salonu’nda da, önce 2010 yılında 44. Montreux Caz Festivali’nde En İyi Caz Vokal kategorisinde birinci seçilen ve cazı geleneksel müzikle birleştirerek kendine has bir vokal tarzı oluşturan Sanem Kalfa Quintet sahne alacak. Saat 19.00’daki konserin ardından, saat 21.00’de sahne Emin Fındıkoğlu dörtlüsü ve Hakan Behlil’in olacak. Topluluk, Nina Simone’dan Paul Simon’a uzanan ve caz standartlarıyla Latin melodilerden oluşan bir repertuarı dinleyicilere sunacak.

 

Dinleyiciler, geceye keyifli kokteyl ve içkilerle açık havanın tadını çıkarabilecekleri Orient Teras’ta devam edebilirler. Tünel Şenliği biletleri, İKSV’den ve Biletix’ten temin edilebiliyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN