Sınırlar Yörüngeler’den beşinci yılda 10. sergi

Sınırlar Yörüngeler’den beşinci yılda 10. sergi

2.068 views
1
PAYLAŞ

‘Sınırlar Yörüngeler’den beşinci yılda 10. sergi

Siemens Sanat beş yıldır ‘Sınırlar Yörüngeler’ ile güncel sanatın genç yeteneklerini keşfediyor

Siemens Sanat’ın genç sanatçıları desteklemek ve güncel sanat için bir platform oluşturmak amacıyla düzenlediği ‘Sınırlar Yörüngeler’ yarışması bu yıl beşinci kez gerçekleştirildi. Bu yılki ‘Sınırlar Yörüngeler 09-10’ yarışmasında başarılı bulunan yapıtların ilk bölümünün sergilendiği Sınırlar Yörüngeler 09 sergisinin ardından, başarılı bulunan diğer 7  sanatçının yapıtları 29 Haziran – 31 Temmuz 2011 tarihleri arasında Siemens Sanat’ta sanatseverlerle buluşuyor.

Sınırlar yörüngeler 10 sergisinde, yedi genç sanatçının yapıtları yer alıyor

Banu Cennetoğlu, Nilüfer Ergin, Mürteza Fidan, T. Melih Görgün ve Hakan Onur’un yer aldığı ‘Sergi Değerlendirme Kurulu’ tarafından titizlikle yapılan değerlendirme sonucunda, “Sınırlar Yörüngeler 10” sergisinde çalışmalarına yer verilen genç yetenekler arasında Sibel Ay, Hüseyin Arıcı, Güler Aşık, N. Güneş Güven, Faruk Yigen, Rabia Öner ve Zeynep Güler bulunuyor.

Sergi Değerlendirme Kurulu üyelerinden Mürteza Fidan, sergide yer alan genç sanatçıların kimlik sorununun türdeşliği yerine kimliklerin değişkenliğini günümüz görsel kültürünün zeitgeist’ı (zamanın ruhu) olarak gündemlerine yerleştirdiğini ifade ediyor.

‘Sınırlar Yörüngeler 10’ sergisi 29 Haziran – 31 Temmuz 2011 tarihleri arasında, haftanın her günü saat 10.00 – 19.00 saatleri arasında Siemens Sanat’ta ziyaret edilebilir.

 

 

 

Siemens Sanat

Meclis-i Mebusan Cad. No: 45

Fındıklı – İstanbul

Tel: (0212) 334 11 04

1 YORUM

  1. eksik bilgi sergide olan fakat adı gecmemiş olan ılgın özer de yer almaktadır marmara güzel sanatlar resim bölümü 2. sınıf öğrencisi

BİR CEVAP BIRAKIN