Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç

Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç

1.797 views
0
PAYLAŞ

Nafi Çil’in “Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç” adlı yeni kitabı YEM Yayın’dan çıktı…

“Ben mimar olmadan önce ressamdım” diyen Nafi Çil, “Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç” adlı yeni kitabı aracılığıyla, bir amaç uğruna temelini felsefi düşüncenin oluşturduğu bir disiplin içinde tutkuyla çalışarak elde ettiği yaratma süreci deneyimini okuyucularla paylaşıyor.

Mimarlık, şehircilik, peyzaj tasarımı, endüstri tasarımı ve grafik tasarım, arkeoloji, sanat konu başlıklarında kitaplar yayımlayan YEM Yayın, Nafi Çil’in “Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç” adlı yeni kitabını yayımladı.

 

“Kim bir şeyler yaratmak istiyorsa, düşünce adına layık olan felsefi düşünce içinde bunu kanıtlamalıdır” diyen Nafi Çil, bir amaç uğruna, temelini felsefi düşüncenin oluşturduğu bir disiplin içinde, tutkuyla çalışarak elde ettiği yaratma süreci deneyimini bu kitap aracılığıyla okuyucularıyla paylaşıyor.

 

Nafi Çil, “Hocam” diye tanımladığı Prof. Dr. Süleyman Velioğlu ile birlikte geçirdiği uzun yıllar boyunca hem felsefi düşünce dünyası içinde mimarlık ve resim alanında, hem de bilimsel gerçekler içinde, insan denen varlığı ele alırken; kendisine var olmanın koşullarını ve düşünme yetisini kazandıran, yaratma edimi yoluyla ölüme ve yokluğa karşı durmayı özbilince dönüştüren öğretilerle bu yeni kitabında bir keşfe çıkıyor.

 

Yaratıcı süreç kavramı, “Benlik, Bireyde Varolma Duygusudur”, Sanat Eseri Bağımsız Bir Değerdir”, “Tinsel Varlığın Yaratma Edimi ve Süreci”, “Biz Kime Mimar Diyoruz?”, “Bir Yapının Mimari Eser Olma Koşulu”, “Mimarlık Sanatı Üstüne Türkiye Gerçeği” gibi başlıklar altında irdelenen kitapta Nafi Çil’in bugüne kadar gerçekleştirdiği mimari yapıtlardan ve resimlerden örnekler de yer alıyor.

 

“Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç” ile YEM Yayın’a ait tüm kitaplar, tüm seçkin kitabevlerinden, YEM Kitabevi’nin Beşiktaş ve Fulya’daki mağazalarından ve www.yemkitabevi.com adresinden satın alınabilir.

 

 

Mimarlık ve Resim Sanatında Yaratıcı Süreç

YEM Yayın

Nafi Çil

1. Baskı, Nisan 2011, İstanbul

14,5×20,5 cm

250 sayfa, karton kapak

100’den fazla resim ve fotoğraf

Türkçe

YEM Yayın Hakkında

Mimarlık, yapı, inşaat mühendisliği, sanat alanında dergi, katalog ve teknik kitaplar yayımlayan YEM Yayın, Yapı-Endüstri Merkezi’nin önemli yapı taşlarından biridir. YEM Yayın, 1973 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü çalışmalarıyla ülkemizin mimarlık yayıncılığı alanındaki önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Mimarlık ortamına kalıcı katkılarda bulunmak, düşünsel ve teknik konularda yaygın bir bilgi paylaşım ortamı sağlamak YEM Yayın’ın kuruluş amacını oluşturmaktadır. Mimarlık, şehircilik, kültürel miras, fotoğraf, sanat, endüstri tasarımı konu başlıkları altında, bugün sayısı 180’i aşan ansiklopedi, sözlük, kitap, dergi, katalog vb. ürünleriyle YEM Yayın, profesyoneller için olduğu kadar bu konulara ilgi duyan tüm okurlar için de ayrıcalıklı bir yayınevidir. Eklenecek yeni başlıklarla yayın yelpazesini genişleterek hizmetlerini sürdürmek YEM Yayın’ın ana hedefidir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN