Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

2.524 views
0
PAYLAŞ

“La Fonten Orman Mahkemesinde”

Haziran ayında Barış Manço Kültür Merkezi’nde!

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Haziran ayı boyunca her hafta sonu Barış Manço Kültür Merkezi’nde minik seyircileriyle buluşacak!

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun 4-5, 11-12, 18-19, 25-26 Haziran 2011 tarihlerinde Barış Manço Kültür Merkezi’nde saat 13.00’da ücretsiz olarak sahnelenecek.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

Oyunda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

2008’den bu yana oyunları 27 binin üzerinde çocuk izledi

“Yaşam için teknoloji” sloganıyla hayatı kolaylaştıran çevreci ürünler sunan Bosch, toplumu çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinde, tiyatronun evrensel dilini kullanarak çocuklara ulaşmaya da büyük önem veriyor. Bu anlayışla iki yıl önce hayata geçirerek, sahnelediği “Çevreci Nasreddin Hoca Kukla Oyunu” ile Türkiye genelinde 14 binin üzerinde çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 2010 yılını ise Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle hazırladığı yepyeni bir oyunla karşıladı. Çocuklara çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan “La Fonten Orman Mahkemesinde” Mayıs 2011 itibariyle İstanbul’da 17 bin çocuğa ulaştı. Böylece iki oyun ile toplamda 27 binin üzerinde çocuğa çevre koruma bilinci aşılandı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN