Ben Okudum Sen de Oku

Ben Okudum Sen de Oku

1.055 views
0
PAYLAŞ

Üniversite Öğrencilerden TEV’e Anlamlı Bağış

“Ben Okudum Sen de Oku”

Doğu Akdeniz Üniversitesi, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık son sınıf öğrencileri  ‘Ben Okudum Sende Oku’ kampanyasını başlatarak TEV (Türk Eğitim Vakfı)’in desteğiyle eğitim alanında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.


Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, öğretim görevlilerinden kendi branşları ile ilgili kitapları toplayıp, ihtiyacı olan öğrencilerin kullanması için, Türkiye’nin en köklü vakıflarından TEV’in  Adana Şube’sine bağışladılar.

Doğu Akdeniz Üniversitesi hocaları ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğretim görevlisi Anıl Kemal Kaya’nın desteğiyle gerçekleşen kampanyaya ilgi yoğun oldu. Toplam 300 kitap toplandı.

Bağışları teslim alan TEV Adana Şube Başkanı Remzi Uçar, kitapların en kısa sürede, Adana ve çevresindeki ihtiyacı olan okulların kütüphanelerine ulaştırılacağını belirtti ve bu düşünceli haraketlerinden ötürü kendilerine teşekkür etti.

Kampanyanın, üniversite öğrencilerinin eğitim hayatlarında, yardımcı kitaplara çok fazla ihtiyaç duyduklarından doğduğunu belirten proje destekçisi öğrenciler, toplanan kitapların eğitime gönül vermiş TEV sayesinde  ihtiyaç duyulan yerlere ulaşacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN