İstanbul 40 gün 40 gece alışverişe doyacak

İstanbul 40 gün 40 gece alışverişe doyacak

2.347 views
0
PAYLAŞ

İstanbul 40 gün 40 gece alışverişe doyacak

18 Mart’ta başlayacak olan festivalde, mağazalar özel kampanyalar düzenleyecekler. AVM’ler ve cadde mağazaları gece saat 23.00’e kadar açık kalacak. Her cumartesi Anadolu ve Avrupa yakasından 2 AVM gece yarısı 02.00’a kadar 9 Nisan’da ise tüm AVM’ler ve caddeler gece 24.00’e kadar açık olacak.


İstanbul’u bölgesinde bir alışveriş ve eğlence merkezi haline getirmeyi hedefleyen İstanbul Shopping Fest, ”40 Gün 40 Gece Alışveriş ve Eğlence” sloganıyla 18 Mart-26 Nisan 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

İstanbul Shopping Fest, 18 Mart 2011’de açılış etkinlikleriyle başlayacak ve 40 gün boyunca akşam 20.00’den sonra perakendeciler gün içerisinde yaptıkları indirime ek olarak yeni kampanyalar düzenleyecek. İstanbul’u 40 gün boyunca bir alışveriş ve eğlence merkezine dönüştürmeyi hedefleyen festivalde, AVM’ler ve cadde mağazaları gece saat 23.00’e kadar açık kalacak. Açılış ve kapanış gecelerinin yanı sıra her cumartesi Anadolu ve Avrupa yakasından 2 AVM gece yarısı 02.00’a kadar 9 Nisan’da ise tüm AVM’ler ve caddeler gece 24.00’e kadar açık olacak.

18-19 Martta İstinye ve Torium da 02.00’ye kadar açık olacak ve farklı sürprizlerle ziyaretçilerini ağırlayacak.

Festival kapsamında bir de vitrin tasarım yarışması düzenlenecek. Perakendeciler, İstanbul’u bir sanat eserine dönüştürmeyi hedefleyen vitrinleri kiralayıp, tasarlayacaklar. Taksim, Nişantaşı, Bakırköy, Eminönü ve Kadıköy’e yerleştirilecek olan vitrinler, üzerlerindeki kod ve markasıyla halkın beğenisine sunulacak. Kısa mesaj yoluyla oylanacak olan vitrinleri oylayanlar arasından yapılacak çekiliş sonucunda kazanana Sinpaş’tan bir daire verilecek. Ayrıca tasarım yarışmasını kazananlara da çeşitli ödüller sunulacak.

Etkinlik kapsamında Renault firması ile yapılan çalışma ile kredi kartına her 40 TL’lik alışveriş yapanlar arasından yapılacak çekilişte 20 tane araç verilecek.

Yüzlerce yerli ve yabancı markanın yanı sıra Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı gibi geleneksel alışveriş noktalarında tüm yeni sezon ürünlerinde yüzde 30’lara varan indirimler ve kampanyaların yanı sıra festival havasını solutacak sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, çocuklara özel oyunlar ve oyuncaklar, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösterileri, defileler ve çekilişler yapılacak.

KİM, NEREDE OLACAK?
Açılış töreni 18 Mart’ta Sultanahmet Meydanı’nda yapılacak, İstiklal Caddesi’nde ise kortej geçişi olacak. Etkinlikte 600 müzisyen yer alacak.

Açılıştan sonra etkinlik İstanbul’un bütününe yayılacak. 19 Mart’ta ise Teşvikiye, Nişantası ve Bağdat Caddesi’nde resmi açılış töreni kapsamlı yapılacak. Nişantaşı’nda 19 Mart gecesi yapılacak etkinlikte Ozan Doğulu, Burhan Öcal, Hüsnü Şenlendirici ve Baba Zula, Taksim’de Anadolu Ateşi, Mercan Dede, Semazenler, DJ Hüseyin Karadayı olacak. Bağdat Caddesi’nde de, bütün cadde boyunca sokak çalgıcılarının da olduğu bir dizi etkinlik olacak.

Etkinlik boyunca otobüsler giydirilecek, 40 gün cadde ve alışveriş merkezlerinde ışıklandırmalar yapılacak. Boğaz Köprüsü ile bilboardlar tanıtım için kullanılacak. İstanbul Metrosu ile Aksaray-Havalimanı arasındaki hafif raylı sistem hattında 2 tren giydirilecek.

Yurt dışında tanıtım için 20 milyon dolarlık bir tanıtım bütçesi kullanılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’nin tanıtımı için dünyanın her yerinde kiraladığı bilboard ve alanlardan yararlanılacak. İstinye Park ve Torium Alışveriş Merkezleri 250 bin dolar destek ile projeye katkıda bulundu.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN