Beyoğlunda bir dans gecesi: Otto Sofyalı ve Nupera

Beyoğlunda bir dans gecesi: Otto Sofyalı ve Nupera

5.388 views
1
PAYLAŞ

Tüm dans tutkunlarının buluştuğu efsanevi mini müzikhol kapandıktan sonra elektronik müzik ve dans tutkunlarının adresi otto sofyalı ve nupera oldu…

Otto Sofyalı

küçük otto mudavimlere küçük geldi. Bir de çaldıkları elektronik müziğe kaptırıp dans etmek isteyenlere de… Otto’nun işletmecileri de hemen sofyalı sokakta ki boş dükkanı satın alıp daha geniş ve büyük bir mekan haline getirdiler. Adını da sofyalı koydular. Otto sofyalı. Yemek ve şarap menüsü küçük otto ile hemen hemen aynı. tek farkı küçük otto’da yemeğini yesen bile dans etmeye otto sofyalı’ya geliyorsun. yani eğlenmeye otto sofyalı daha musait.

Tamamen elektronik müzik seven kesime hitap ediyor. türkiye’deki tek elektronik müzik radyosu dinamo fm dj’lerinin performans sergilediği bu mekan da kısa süre önce kapanan mini müzikhol’de çalmış dj’leri tekrar tekrar dinleyip elektronik müziğin büyüsüne kaptırıp dans edebilirsiniz. dans tutkunlarının mini müzikhol’den sonraki buluşma mekanı.

Cuma ve cumartesi geceleri 23’den sonra gidin ve kendinizi dans büyüsüne kaptırın. ah bu arada bu mekanın arka odasını arkadaşlarınızla beraber kapatabilir ve kendi aranızda eğlenebilirsiniz.

NU PERA
Bu mekanı nasıl tarif edersin diye soracak olursanız şöyle derim: mini müzikhol’un kolejli hali. kolejlenmiş hali. şık şehir kadınları, şık erkekler bir arada kasıntısız dans ediyor. şehrin en bi dans tutkunlarının buluştuğu adreslerden biri olan nupera mekan olarak yetmiyor olacak ki binanın koridorunda da mini bar kurmuşlar. artık dans içeri sığmıyor. koridora taşıyor. fakat içeri girmek bazen reina’dan daha zor olabiliyor. kapıda size “kalabalık, yoğun” diyebilirler. aslında o vakit sizi uygun görmüyorlar demektir.

iki kızın bile alınamadığı bir mekandır Nupera. Nupera’da spritzer diye bir kokteyl var ki denemeniz gerek. fiyatı 27 lira.

Mekan Editörü

Samet Cambaz

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAKIN